NAJCZĘSTSZE PYTANIA

Co to jest kompresor?
Kompresor podwyższa ciśnienie powietrza poprzez wtłaczanie go do małego zbiornika. Sprężone powietrze używane jest do regulowania oporu w maszynach HUR. Poprzez naciśnięcie guzika + (plus) można dopuścić żądaną ilość powietrza do maszyny, tym samym zwiększając opór pneumatyczny a guzikiem – (minus) upuszczamy powietrze i zmniejszamy opór.
Czy do jednego kompresora można podłączyć większą ilość maszyn?
Tak, jednak ilość maszyn podłączonych do jednego kompresora jest zależna od trybu eksploatacji maszyn. Dostępne są różne rodzaje kompresorów dostosowane do częstotliwości i sposobu użytkowania maszyny.
Jak należy serwisować maszyny?

Same maszyny nie wymagają skomplikowanego serwisowania. Zaleca się codzienne przecieranie tapicerki wilgotną szmatką dla zapewnienia komfortu użytkowania.
W starszych typach kompresorów konieczne jest opróżnianie zbiornika raz na tydzień aby zapobiec kondensacji pary wewnątrz zbiornika. W nowszych typach kompresorów czynność ta dokonuje się automatycznie – woda odpompowywana jest do plastikowej butelki, którą należy jedynie opróżnić po całkowitym napełnieniu.
Raz do roku należy nasmarować cylindry, ta prosta czynność zajmuje dosłownie kilka minut.

Czy można samemu podłączyć urządzenia?
W większości przypadków tak, jednak należy pamiętać o kilku ważnych kwestiach. Urządzenia zasilane są sprężonym powietrzem, muszą być zatem podłączone do kompresora. Do jednego kompresora można podłączyć kilka maszyna za pomocą specjalnej rurki. Główna rura zazwyczaj biegnie wzdłuż ściany, a kolejne maszyny podłączane są do szeregu za pomocą T-rurek. Rurki po przycięciu do żądanych długości łączone są ze sobą „na wcisk”. Należy zwrócić szczególną uwagę aby do rurek nie dostał się brud, kurz czy piasek, który mógłby uszkodzić system. Dla pewności, przed podłączeniem maszyn należy włączyć kompresor i przedmuchać system rurek, aby pozbyć się ewentualnych zanieczyszczeń.
Czy można samemu serwisować urządzenia?

Tak. Kluczowym założeniem producenta jest możliwość prostego, samodzielnego serwisowania maszyn treningowych. Zaleca się codzienne przecieranie tapicerki wilgotną szmatką dla zapewnienia komfortu użytkowania. Raz do roku należy nasmarować cylindry, ta prosta czynność zajmuje dosłownie kilka minut i nie wymaga użycia specjalistycznych narzędzi.

Co może pójść nie tak?
Właściwie niewiele. W maszynach HUR nie ma żadnych przewodów czy kabli. Wszystkie elementy ruchome działają na łożyskach kulkowych. Tapicerowane rolki zostały nasmarowane przy opuszczaniu linii produkcyjnej, ale po kilku latach eksploatacji w suchych warunkach mogą wyschnąć i zacząć skrzypieć. Wystarczy je wtedy nasmarować.
Jaka jest żywotność cylindrów?
Tak naprawdę nie wiadomo! Pierwsze maszyny, które zeszły z linii produkcyjnej w roku 1989 wciąż są w użyciu. Cylindry oporowe zostały poddane testom i po 10 milionach cykli nie wykazały oznak zużycia. Używane przez nas komponenty to produkty wysokiej klasy przeznaczone do pracy w trudnych warunkach przemysłowych. Z łatwością sprostają zatem przeznaczeniu fitness, któremu są aktualnie dedykowane.
Skąd wziąć części zapasowe?
Bezpośrednio od producenta lub od najbliższego dystrybutora marki HUR. Jako że nasze maszyny wyposażone są w komponenty spełniające normy przemysłowe zamienniki można dostać u każdego dostawcy części pneumatycznych. HUR stosuje w swoich urządzeniach standardowe rozwiązania pneumatyczne. Gwarantuje to ich łatwą dostępność na całym świecie, bezterminowo i w rozsądnych cenach.
Co to jest Natural Transmission?
Jest to metoda oporu bazująca na działaniu sprężonego powietrza, wynaleziona na Uniwersytecie Technologicznym w Helsinkach w latach osiemdziesiątych. Tradycyjny stos obciążników został zastąpiony technologią pneumatyczną, która dopasowuje opór do naturalnej siły wydatkowanej przez mięśnie. Takie rozwiązanie posiada dwie główne zalety. Po pierwsze technologia ta jest bliższa naturalnemu działaniu ludzkich mięśni, wynikiem tego jest większe bezpieczeństwo, brak przeciążeń i szybszy postęp rehabilitacji. Po drugie maszyny działające w oparciu o tę technikę są bardziej niezawodne. Wszystkie elementy ruchome działają przy użyciu łożysk kulkowych a wszystkie najbardziej awaryjne elementy stosowane w tradycyjnych rozwiązaniach zostały wyeliminowane.
Czy maszyny HUR są przeznaczone do rzeźbienia sylwetki czy treningu siłowego?
To zależy tylko od użytkownika! Unikalną cechą urządzeń Hur jest to, że można zwiększyć prędkość wykonywania ćwiczeń by spalić więcej energii. Szybkie powtórzenia przy małym obciążeniu wyrzeźbią sylwetkę, podczas gdy masę mięśniową buduje się mniejszą ilością powtórzeń w wolniejszym tempie i przy dużym oporze.
Czym różnią się maszyny hydrauliczne od pneumatycznych?
Maszyny hydrauliczne działają przy użyciu oleju, a pneumatyczne sprężonego powietrza.
Czym jest inercja?

Inercja to termin używany w fizyce do określenia energii kinetycznej. To zdolność ciała do zachowania swego stanu ruchu podczas równoważenia się sił działających na to ciało; bezwładność. Jeśli chcesz podnieść przedmiot musisz zadziałać na niego siłą równoważącą siłę grawitacji. Jednak to nie wszystko. Możesz włożyć dodatkową siłę i wprawić ów przedmiot w ruch.

 

Jaka jest żywotność maszyn pneumatycznych w porównaniu do maszyn z tradycyjnym stosem obciążników?

Trwałość maszyn zależy oczywiście od wielu różnych czynników a nie tylko od tego jaka technologia oporu została w nich zastosowana. Istnieje wielu producentów maszyn z tradycyjnym systemem obciążników i każda z nich powinna być oceniana wedle indywidualnych właściwości. Pierwsze maszyny wyprodukowane przez firmę HUR w 1988 roku do dziś są w użytku, tapicerka została już kilkukrotnie wymieniona, ale ramy i wszystkie części mechaniczne, włączając cylindry oporowe, działają bez zarzutu już długie lata. Firma HUR używa do produkcji komponentów spełniających najwyższe standardy przemysłowe. Tych samych komponentów używa się w branżach, w których niezawodność sprzętu to podstawa a każda usterka powoduje milionowe straty. (np. przy produkcji papieru)

 

HUR – SIŁA NA DŁUGIE LATA